מצגות עסקיות עוצמתיות דורשות הגדרה מדויקת של מטרות, גיבוש תכנים, זיקוק מסרים, נתונים שיגבו את המסר ושימוש חכם בוויזואליזציה שמייצרת אימפקט.

מצגות למשקיעים

המשקיע הטיפוסי רואה הרבה מצגות, הקשב שלו קצר, ויש ליזם הזדמנות בודדת לייצר את האימפקט הנדרש. מצגת משקיעים טובה צריכה לומר הרבה במעט מאוד זמן! היא לא רק צריכה לספר את הסיפור של המיזם, היא צריכה לגרום לו להיות אטרקטיבי, להראות למשקיע את השורה התחתונה – מדוע כדאי לו להשקיע במיזם ומדוע אתנו. מצגות אלו דורשות חשיבה מקדימה, ניתוח נתונים מעמיק והגדרות מדוייקות לגבי המשקיע המבוקש.

לקריאה נוספת

מצגות שיווקיות

חלק גדול במצגת חברה. משמשות לתהליכי קידום מכירות מול לקוחות מוסדיים, עסקיים(B2B)ושותפים עסקיים. המצגת תשמש למפגשים 11X, כנסים, תערוכות, ולהעברת מידע ראשוני באמצעות המייל.

מצגת מוצר

מצגת מוצר משמשת לתהליכי קידום מכירות, ממוקדת במוצר או קו מוצרים ספציפי. משמשת לרוב להצגה בפני מקבלי החלטות בעלי רקע מקצועי בתחום, כגון: מנהלי מוצר, מהנדסים ומנהלי פרויקטים.

מצגת למכרז

כיום, כאשר נגשים למכרז, נדרשים הפיינליסטים להגיע לראיון בליווי מצגת. כדי להכין מצגת כזו צריך לעבור על המכרז, לראות מהן הנקודות החשובות לעורכי המכרז ולהכין את כל הפרזנטציה בהתאם.

מצגת חברה

במהלך פעילותה של חברה, אנו נדרשים להציג בפני בעלי מניות, דירקטוריון החברה, עובדי החברה, שותפים עסקיים ולקוחות אסטרטגיים את מהות הפעילות של החברה וייחודה לצד דיווח על נתונים שונים המתארים את פעילותה נכון להיום. ישנם שני סוגים עיקריים של מצגות חברה:

מצגת בסיס המציגה את עוצמתה של החברה וייחודה, מוצריה, תחומי ההתמחות , כישורי הליבה שלה, וכן הלאה.

מצגת דיווח – מצגת מסוג זה תהיה מלווה בנתונים חשובים, המסכמים ומתארים את  פעילותה והצלחתה של החברה בזמן הנוכחי, והיא תשמש למטרות דיווח לבעלי העניין השונים כמענה לצרכים שונים, כגון: לקראת הנפקה, כדיווח תקופתי לדירקטוריון, מול העובדים – לקראת ניהול תהליך שינוי ארגוני, במפגש עם שותף אסטרטגי, וכן הלאה.

על הדרך להעביר נתונים כתובנות כדאי לקרוא את הפוסט הזה

דוח עסקי

כשאנחנו חושבים על מצגות עסקיות – כדאי להתייחס גם לדו"ח עסקי. כיום, כשכל כך הרבה נתונים פרוסים לפנינו ועוד יותר מידע ומקורות מידע – קשה מאוד למנהלים הבכירים לקבל החלטות. מטרתם של דוחות עסקיים לרכז את כל הנתונים והמידע הנדרשים לצורך קבלת החלטה. דו"ח כזה אמור להעביר בדיוק את המידע שנדרש, כולל תובנות, מסקנות והמלצה לדרכי פעולה.

עוד על דוחות עסקיים ניתן לקרוא כאן